شناسه خبر: 23734   
تاریخ انتشار: 1395/11/19 07:07
سایت وبلاگی "یزد تو" نوشت:
آقای ترامپ ممنون هستیم
آقای ترامپ ممنون هستیم
نویسنده ابرکوهی نوشت: خدماتی که ترامپ به ایرانی ها ارایه خواهد کرد شاید در طول دوره ارتباطات دو کشور کم نظیر باشد به شرط آنکه دستگاه دیپلماسی ما هوشمندانه از این فضا استفاده کند.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو  ،سایت وبلاگی "یزد تو" منتشر کرد :

خدماتی که ترامپ به ایرانی ها ارایه خواهد کرد شاید در طول دوره ارتباطات دو کشور کم نظیر باشد به شرط آنکه دستگاه دیپلماسی ما هوشمندانه از این فضا استفاده کند.

۱. اکنون در آمریکا تمام کسانی که به ترامپ رای نداده‌اند به دلیل گرایش‌های قبیلگی و حزبی، ایرانی‌های مقیم آمریکا را به خود نزدیک تر می بینند لذا بخش اعظمی از تظاهرات انجام شده و مخالفت‌ها با قانون جدید ترامپ هم، نه به خاطر نوع دوستی آمریکایی‌ها بلکه به دلیل مخالفت با رئیس‌جمهور جدید انجام می‌شود

۲.ایرانی‌ها در طول تاریخ وقتی مورد تهدید قرار گرفته‌اند بیشتر با هم متحد شده‌اند و اکنون ترامپ این کار را انجام داده و آنها را تحقیر کرده است. او باید منتطر احساسات ضد آمریکایی بیشتر در میان ایرانیان باشد؛ احساساتی که رنگ و جناح نمی‌شناسد.

۳. بیشتر کسانی که به آمریکا می روند، قطعا حزب‌الهی به معنای عام کلمه و وابسته به جناح موسوم به اصولگرا نیستند. آن ها یا مخالفند یا بی‌تفاوت. الان ترامپ به آنها یادآور شده است که نتیجه پشت کردن به ایران یا خدمت به آمریکا، قطعا پاداش نخواهد بود.

۴.  ترامپ در دنیا هم وجهه خوبی میان سیاستمداران مطرح اروپایی ندارد، او اکنون این بستر را ایجاد کرده است که مقامات اروپایی احساس موافقت یا دلسوزی بیشتری با ایرانیان داشته باشند. این حس اگر خوب مورد استفاده قرار گیرد می تواند باعث تدبیرها و اتفاقات تازه بین المللی شود.

آیا دستگاه دیپلماسی و رسانه‌های ما آنقدر باهوش هستند که از این فضا استفاده کنند؟

من که بعید می دانم به خصوص درمورد برخی رسانه ها خیلی امیدوار نیستم.

مسعود بصیری

تلگرام حرف تو
captcha